Női kosárlabda: Veretlen maradt a BEAC a rájátszásban

Negyedik mérkőzését is megnyerte az NB I playout-jában az ELTE BEAC-Újbuda, amely ezúttal a Pécset győzte le 79-57-re.

Mondhatni rendkívül rosszul kezdte a mérkőzést a BEAC a pécsi PINKK ellen, bő hat perc után 7-18 állt a Gabányi László Sportcsarnok eredményjelzőjén.

Innen kellett felkapaszkodnia Balogh Judit csapatának, ami ha nem is gyorsan, de sikerült. A 10. percben

15-20, a 15. percben viszont már 29-30 volt az állás,hogy aztán a BEAC a félidő végén először vezessen a mérkőzésen (31-30).

A fordulás után aztán lendületbe jött a hazai csapat, jöttek a triplák is, míg a PINKK fáradt támadásban, egyre többet rontottak a vendégek. Az utolsó játékrészben aztán gyorsan 20 pont fölé kúszott a differencia (67-44) és ott is maradt a meccs végéig.

Ezzel már sorozatban öt meccse veretlen a BEAC, az idényből pedig két mérkőzés maradt hátra: szombaton este a Városmajorban, egy hét múlva pedig a Vasas ellen a Gabányiban lépnek pályára az újbudai lányok.

ELTE BEAC Újbuda – PINKK Pécsi 424 79-57 (15-20, 16-10, 28-12, 20-15)

BEAC: Szabó D. 17/15, Laklóth 8/3, Dúl 10/3, Beckley 11, Kostowicz 12

Cserék: Galántai, Kovács 8, Tóth D, Mandic 4, Vincze 5/3, Angyal N 4, Nagy E.

Balogh Judit (BEAC): - Elképzelem, hogy milyen a nagycsapatoknak, akik mindig nyernek – jó érzés. Másrészt viszont lehet, hogy lustává tesz. Ezt láttam ma a csapaton, hogy kicsit belelustultak az állandó győzelembe és azt gondolták, hogy ez mindig így fog történni, de nem. És az is látszik, hogy fáradnak a csapatok, ez a szerda-szombat menetrend iszonyatosan sok a PlayOut résztvevőknek. Sajnálom, hogy hétközben kell játszanunk, mert a közönség, akit idecsábítottunk a játékunkkal, nem feltétlenül engedheti meg magának, hogy este hét órakor kijöjjön szurkolni nekünk. Akik eljöttek, azoknak nagyon köszönjük!