Női kosárlabda: Biztató vereséggel kezdte az idényt a BEAC

A Diósgyőr öt ponttal nyert az ELTE BEAC Újbuda otthonában, a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

A BEAC-DVTK mérkőzésen a mezőny legeredményesebb tagja a miskolciak lett válogatott játékosa, Kristine Vitola volt 18 ponttal.

A többhónapos (több mint 200 napos) szünet alatt jelentős átalakuláson átesett újbudaiak sokáig remekül tartották magukat a borsodiak ellen, kilenc ponttal is vezetett a házigazda (37-28), de az első félidő hajrája jobban sikerült a DVTK-nak.

Végül a 44-44 után bemutatott 10-0-s roham döntött a miskolciak javára, a BEAC a zárónegyedben már csak faragni tudott a különbségen.

ELTE BEAC Újbuda – Aluinvent DVTK 68-73 (22-17, 15-22, 11-18, 20-16)

BEAC: Czank 5/3, Boros 7, Small 16, Mérész 10, Smith 14

Cserék: Szabó D 9/9, Koch 2, Dusanic 5/3, Laufer, Juhász

Balogh Judit (BEAC): - Egy meccset már megnyertünk, ez a vírusteszt volt, ez volt a második, ezt most elvesztettük. De ha ilyen pepitába megyünk, hogy egy győzelem, egy vereség, akkor én nagyon elégedett leszek. Mindenki minden mérkőzésen úgy lép pályára, hogy győzni szeretne, ebben a bajnokságban fokozottan is igaz, hogy mindenki elhiszi majd, hogy képes bárkit legyőzni - és miért ne sikerülhetne? (dvtk.eu)