Nem a bírt a BEAC a Vasassal az alsóházi rangadón

A Vasas Akadémia 11 ponttal nyert az ELTE BEAC-Újbuda otthonában a női kosárlabda NB I alapszakaszában.

Nem kezdett rosszul a BEAC alsóházi "szomszédja" ellen (a találkozót a hazaiak a 11., a vendégek a 10. helyen várták), hiszen 7-6-ra vezetett Balogh Judit csapata - ám mint később kiderült, a mérkőzésen utoljára. A pasarétiek innen végig előnyben játszva, a harmadik negyed kivételével valamennyi játékrészt behúzva nyerték meg a rendkívül fontos összecsapást.

A BEAC tizenegy pontos (63-74) hazai vereségével maradt az utolsó előtti pozícióban és még két mérkőzést játszik majd az alapszakaszban.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Vasas amerikai centere, Brianna Fraser volt 21 ponttal, az újbudaiak közül a kanadai magasember, Abigail Fogg 18 ponttal zárt.

Balogh Judit (BEAC): - Amikor felkeltem, és láttam, hogy süt a nap, tudtam, hogy ez egy szép nap lesz – csak azt nem tudtam, hogy nem nekünk. Egyértelműen job volt a Vasas, átgázoltak rajtunk, mint az InterCity, kár szépíteni. Nincs más, reménykedünk benne, hogy tudunk még meccset nyerni a továbbiakban.

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 63-74 (17-20, 6-18, 22-17, 18-19)

BEAC: Schlott 16, Szabó D., Laklóth 9/3, Mérész 11, Fogg 18

Cserék: Tóth F., Dusanics 3, Juhász A., Galántai, Zsámár L. 6/3, Laufer