Meglepték, de talpra állt az OSC-Újbuda a budapesti kupacsatán

11-10-re kikapott az OSC-Újbuda férfi vízilabda-csapata a BVSC-Zugló elleni kupanegyeddöntő első felvonásán.

Az OSC-Újbuda Bajnokok Ligája-elfoglaltsága miatt csak szombaton kezdte el a BVSC elleni párharcot a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Az egyre acélosabb hazaiak alaposan meglepték esélyesebb ellenfelüket, hiszen egy 5-1-es rohammal kezdtek, majd a szünetben 7-3-ra vezetett a BVSC, sőt, Pásztor góljával már 8-3 is volt az állás.

Innen próbált felkapaszkodni az OSC, méghozzá sikerrel: Hárai, Manhercz, majd Sziládi is eredményes volt, így már csak kettő volt a különbség. A negyedik negyedben pedig még egy gólt faragott hátrányából az OSC, amely ugyan 11-10-re kikapott, de "helyzetbe hozta" magát az újbudai visszavágó előtt.

A második mérkőzést november 16-án, 20 órától rendezik a Nyéki Imre Uszodában.