Magyar Kupa: Szenzációs OSC-siker Szolnokon

A negyeddöntő első mérkőzésén Vad Lajos együttese 12-4-re kiütötte a címvédőt, így fél lábbal már ott van a legjobb négy között.

A nemrég lejátszott bajnoki rangadón kettővel nyert Szolnokon az OSC (10-8), a kupában már nyolccal!

A BENU Magyar Kupa negyeddöntőjének első találkozóján a parádésan pólózó újbudaiak az első negyedben állva hagyták ellenfelüket (4-0), és a félidő végére is megmaradt a négygólos fór.

Mitrovics nagyszerű védéseinek köszönhetően a fordulás után még tovább nőtt a különbség, az egyaránt 3-3 ralálatig jutó Brguljan és Bundschuh ketten együtt több gólt szerzett, mint az egész Szolnok, a vége kiütéses OSC-siker lett (12-4).

Vad Lajos csapata vasárnap hazai pályán (19:00, Nyéki Imre Uszoda) fogadja a visszavágón címvédő ellenfelét, óriási továbbjutási esélyekkel. A BVSC, a Ferencváros és a Miskolc közben már kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe.

Szolnoki Dózsa - A-Híd OSC-Újbuda 4-12 (0-4, 2-2, 1-4, 1-2)

Szolnok: Nagy V. – Bátori, Prlainovics 1, Kis G., M. Alekszics 1, V. Rasovics 1, Angyal

Csere: Kardos G. (kapus), Zalánki 1, Szatmári, Szeghalmi, Teleki, Jansik D.

OSC: Mitrovics – Drasko Brguljan 3, Randjelovics 2, Bundschuh 3, Ubovics 1, Erdélyi, Kovács G. 1

Csere: Manhercz K., Salamon, Seman 2, Tóth M., Hárai, Szabó B