Magyar Kupa: Az ezüstérem jutott az OSC-nek a Fradi ellen

A címvédő Ferencváros nyerte a férfi vízilabdázók Magyar Kupáját, miután a Komjádi uszodában rendezett vasárnapi döntőben 8-7-re legyőzte az OSC-t.

A címvédő, Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros dolgát alaposan megnehezítette az OSC: a Fradi ugyan az első negyedben 2-0-ra vezetett, de riválisa még ebben a játékrészben fordított, és a harmadik negyed derekáig őrizte is az előnyét.

A Ferencváros két perccel a meccs vége előtt szerzett ismét vezetést Varga Dénes góljával, és innen nem is engedte ki kezéből a győzelmet.

A Ferencváros története során 19. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát, a kétszeres győztes - az elődöntőben a Miskolcot búcsúztató (11-9) -  OSC pedig 2014 és 2017 után öt éven belül a harmadik döntőjét veszítette el. (MTI)

A két csapat jövő szerdán, december 14-én - már az újbudai Nyéki Imre Uszodában - BL-csoportmeccset vív majd.

BENU férfi vízilabda Magyar Kupa, döntő:

FTC-Telekom Waterpolo - A-Híd OSC-Újbuda 8-7 (2-3, 1-2, 2-1, 3-1)

A gólszerzők: Jaksic 3, Varga Dé. 2, Pohl, Vámos, Constantin-Bicari 1-1, illetve Manhercz, Hárai 2-2, Brguljan, Erdélyi, Ubovic 1-1