MAC: Idegenben parádés siker, hazai pályán két vereség

A bravúros gyetvai győzelem után a Tüskecsarnokban ötöt, majd négyet kapott a MAC-Újbuda a szlovák Tipsport Ligában.

Remek győzelmet aratott a MAC-Újbuda a szlovák Tipsport Ligában: Majoross Gergely csapata 7–3-ra nyert Gyetván, ráadásul közvetlen riválisa ellen.

A parádés első harmadot (3-3) követően a magyar csapat nagyon megnyomta a középső játékrészt, három gólt is szerzett, de ezekre már nem jött válasz, így megnyugtató előnyben várhatta az utolsó 20 percet. A harmadik harmadban Tomás Klempa már csak a MAC volt eredményes, amely nagyon fontos 7-3-as sikert aratott Gyetván.

HC 07 Detva - MAC-Újbuda 3-7 (3-3, 0-3, 0-1)

MAC: Bálizs – Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudas (1) – Garát (1), Burt – Vokla, Szabad
Bodó 1 (1), Langkow 2, B. Orban (2) – Dansereau (2), Brown 2 (2), Klempa 2 (3) – Terbócs, Nagy K., Odnoga – Szigeti, Majoross B., Pápa

Három, majd nappal később, a Tüskecsarnokban viszont már a Besztercebánya, illetve Érsekújvár örülhetett, előbbi 4-3-ra, utóbbi 5-0-ra verte ugyanis a házigazdát. A MAC sok hibával játszva kapott ki simán az utóbbi találkozón, a besztercebányaiak ellen viszont két góllal is vezetett, ám az utolsó harmadot elrontotta.

MAC-Újbuda – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3-4 (0-0, 3-1, 3-0)

MAC: Rajna – Pozsgai, Macaulay (1) – Negrin (1), J. Dudás – Garát, Burt – Vokla – B. Orbán, Langkow, Bodó 1 – Klempa 1, Brown, Dansereau (1) – Odnoga M., Nagy K. 1, Terbócs – Pápa, Majoross B., Szigeti – Szabad

MAC-Újbuda – HC Nové Zámky 0-5 (0-2, 0-1, 0-2)

MAC: Bálizs – Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudás – Garát, Burt – Vokla, Szabad. Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy K., Odnoga – Szigeti, Majoross B., Pápa