Felemás rajtot vett a MAFC a bajnokságban

Veszprémi vereséggel és a Honvéd elleni fővárosi rangadó megnyerésével kezdett a MAFC a férfi kosárlabda NB I B Piros csoportjában.

Óriási csatát és több mint 200 pontot hozott a MAFC veszprémi fellépése, amelynek végén a tavalyi ezüstérmes hazaiak örülhettek (107-99). Az újbudaiaknál remek kezdett a nyáron érkezett kanadai Richmond, aki 27 ponttal zárta első tétmeccsét.

Hoya Veszprém – MAFC 107-99 (26-18, 22-29, 19-22, 40-30)

MAFC: Richmond 27/3, Katona 13/12, Misek 9, Tóth P. 17/3, Harazin 8. Csere: Polgárdí 7, Lakits, Csapai 10, Bordács 8

Hencsey Tamás gárdáját a Honvéd elleni fővárosi rangadón sem kerülték el az izgalmak, egészen a negyedik negyedig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hajrát aztán a MAFC bírta jobban, tíz ponttal nyerte meg az utolsó játékrészt. Richmond ezúttal is kitett magáért, 28 ponttal és 14 lepattanóval segítette győzelemhez csapatát a Ludovika Arénában.

Budapesti Honvéd SE – MAFC 81-88 (21-20, 25-27, 23-19, 12-22)

MAFC: Richmond 28/9, Csapai 16/12, Harazin 15, Katona J. B. 8/3, Bordács 7, Tóth P. 6/3, Lakits 6, Misek 2, Polgárdy -

Hencsey Tamás (MAFC): - A mérkőzés az utolsó negyedig a csapatok kiegyenlített csatáját hozta. Sok támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, ezáltal sok pontot kaptunk második esélyből, illetve megint sok volt az eladott labdánk. Az utolsó negyedben kevesebb hibával játszottunk mind védekezésben, mind támadásban ellenfelünknél és ez hozott sikert végül. Sok sikert kívánok a nehézségekkel küszködő kollégámnak a jövőben.