Első hazai meccsét is simán megnyerte a MAFC

Szépszámú közönség előtt őrölte fel a MAFC a Salgótarján ellenállását a Gabányi László Sportcsarnokban megrendezett NB I B-s bajnokin.

A Veszprém idegenbeli kiütése után, mintegy öt hónapot követően játszott ismét hazai pályán a MAFC a férfi kosárlabda NB I B Piros csoportjában.

Lakits András csapata alaposan bekezdett a Salgótarján ellen, egy 8-0-s rohammal nyitott, majd a pontgazdag első negyedet követően hat ponttal (23-17) vezetett. A félidőre aztán ennek a duplájára (46-34) nőtt a különbség. Ami nagymértékben köszönhető volt a MAFC kitűnő lepattanózásának és dobóformájának, a hazaiak javarészt végig irányították a mérkőzést. Ezúttal az is belefért az újbudai gárdának, hogy a tripladobásai nem annyira ültek.

A végén a 27 pontos Tóth, a 19 pontos Polgárdy és a dupla dupláig (15 pont + 13 lepattanó) jutott Bordács vezetésével magabiztos, 95-71-es MAFC-siker született, így a piros-feketék a második mérkőzésüket is megnyerték az idényben, ezzel jelenleg a második helyet foglalják el a tabellán.