Élcsapat otthonában kapott ki a BEAC

Második mérkőzésén, Szekszárdon kapott ki Balogh Judit csapata.

A Győr elleni nyitóvereséget követően átalakított kezdőötössel lépett parkettre az ELTE BEAC-Újbuda Szekszárdon, a tavalyi kupagyőztes és bajnoki ezüstérmes Atomerőmű KSC ellen.

A védelmi megingásokat kihasználva a hazaiak gyorsan 7 pontos előnyre tettek szert, majd a második negyedben tovább nőtt a hazai fór, a félidőben 51-34 volt az állás. A harmadik játékrészben a Szekszárd védekezése is kifogástalanul működött, ekkor 8 pontig jutott csak a BEAC.

A meccs pozitívuma a kínai 3×3-as U23-as vb-ről visszatérő Papp Dia játéka volt, aki első NB I-es meccsén rögtön az egész mezőny legeredményesebb kosarasa lett 17 pontjával. Végül így is 35 ponttal győzött a bajnokság egyik élcsapata, érvényesítve a papírformát.