Egy lépéssel közelebb a MAFC a bronzéremhez

Magabiztos hazai sikerrel kezdődött meg a bronzcsata a MAFC és a Nyíregyháza között a férfi kosárlabda NB I B Piros-csoportjában.

Mindkét csapat a légiósai nélkül nélkül vágott neki az összecsapásnak. Az első negyedben a MAFC a szorosabb kezdést követően 19-9-re húzott el, és végül 21-13-ra vezetett tíz perc után. Három pontot faragott összesen a hátrányából a Nyíregyháza a második játékrészben, de a MAFC nem engedte igazán közel ellenfelét a Gabáyni László Sportcsarnokban, és 59-49-es vezetéssel vághatott neki az utolsó tíz percnek.

A negyedik negyedben tovább növelte előnyét az újbudai gárda, amely Lakits triplájával a húszpontos fórt is át tudta lépni (74-53). A MAFC végül 82-65-re nyert, és 1-0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

Hencsey Tamás (MAFC): - Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! A harmadik helyért folyó párharc mindig nehéz, mert bizonyos szempontból csalódott csapatok játszanak. Próbáltuk a játékosokat felhozni mentálisan, hiszen ezek is fontos mérkőzések. Örülök neki, hogy ez ma sikerült, de még nincs vége. (hunbasket.hu)

MAFC – Nyíregyháza Blue Sharks 82-65 (21-13, 19-22, 19-14, 23-16)

MAFC: Katona B. 11/3, Misek 10, Lakits 5/3, Garamvölgyi 11/3, Csapai 7/3. Csere: Lakosa Zs. 20/12, Nagy K. 8/6, Bordács 7, Polgárdy 3, Németh B. -.