Egy álommal kevesebb: A bronzéremért játszhat a MAFC

A férfi kosárlabda NB I B Piros csoportja elődöntőjének második mérkőzésén 93-69-es vereséget szenvedett a MAFC, így az Oroszlány jutott a fináléba.

A drámai körülmények között elveszített első mérkőzés után a MAFC-nak győznie kellett volna Oroszlányban, hogy tovább folytathassa a döntőért játszott párharcot.

Az első félidő nem is alakult rosszul a vendégcsapatnak, Washington és Csapai vezetésével 10 pontos előnye is volt, az OSE azonban a nagyszünetre utolérte ellenfelét (41-41).

A második játékrészben azonban már a hazai akarata érvényesült, fokozatosan léptek el a MAFC-tól, amely ekkor sem védekezésben, sem támadásban nem tudott kiemelkedőt produkálni. A harmadik negyed végén kialakult 11 pontos különbséget még meg is tudta fejelni az OSE, amely végül magabiztos, 93-69-es sikerrel jutott a rájátszás döntőjébe.

A MAFC a Nyíregyházával a bronzéremért küzdhet majd meg, a párharc május 17-én, pénteken, a Gabányi László Sportcsarnokban vesz kezdetét.

OSE Lions - MAFC 93-69 (19-23, 22-18, 24-13, 28-15)

Hencsey Tamás (MAFC): - Gratulálok az Oroszlánynak! Sok sikert kívánok nekik a döntőben!