BL: Alaposan visszavágott az OSC-Újbuda a Szolnoknak - közel a csoportkör!

Az OSC-Újbuda meglepően nagy különbséggel, kilenc góllal diadalmaskodott a házigazda Szolnok felett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulós párharcának első mérkőzésén

Ez a két csapat játszotta az előző idényben a magyar bajnoki döntőt, illetve a második számú európai kupa, az Eurokupa döntőjét is, mindkettőt a Szolnok nyerte. Ezúttal viszont az OSC-Újbuda győzött, méghozzá nem várt nagy különbséggel!

Az újbudaiak mind a négy negyedet megnyerve, a 4 gólos Csacsovszky és a 3 találatig jutó Manhercz vezetésével óriási lépést tettek afelé, hogy bejussanak a Bajnokok Ligája főtáblájára.

A BL magyar-magyar párharcának visszavágóját október 20-án, szerdán játsszák a Nyéki Imre Uszodában, a győztes bejut a csoportkörbe, a vesztes az Eurokupa negyeddöntőjében folytatja.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló:

Szolnoki Dózsa - OSC-Újbuda 6-15 (1-4, 1-4, 3-5, 1-2)

Az OSC gólszerzői: Csacsovszky E. 4, Manhercz K. 3, Burián, Hárai 2-2, Várnai, Salamon, Tóth M., Vigvári V.