BEAC: Szoros csatában vereség a fővárosi rangadón

Remek utolsó negyedbeli teljesítményének köszönhetően szorossá tette mérkőzését az ELTE BEAC-Újbuda a Ludovika Arénában, de pontot nem tudott szerezni az NKE-Csata otthonában.

A papírformát borítva teljesen egyenrangú ellenfele volt a BEAC fővárosi riválisának az első negyedben, 20-20-as eredménnyel zártak ekkor a csapatok.

Vezettek is az újbudai lányok a második játékrész elején, de az NKE egy nagy rohanással majd tízpontosra növelte előnyét a nagyszünetre (42-33), sőt, a harmadik negyed végére ennek közel a duplája volt már a hazai fór (62-45).

Úgy tűnt, a zárónegyedben még nagyobb lehet majd a különbség, de a BEAC Mérész, Laklóth és Fogg vezetésével folyamatosan jött fel, sőt, az utolsó öt percet 16-0-ra(!) nyerte meg Balogh Judit csapata, amely így a végére szorossá tudta tenni a küzdelmet (79-72).

Balogh Judit (BEAC): Esélytelenül érkeztünk, és nem is borítottuk fel a papírformát. Nagyon szeretnék egyszer sikert aratni olyan meccsen, ahol esélytelenebbek vagyunk és tippmixgyilkosok tudunk lenni. (beac.hu)