BEAC: Jövőre is NB I!

Balogh Judit csapata a ZTE kiütéses legyőzésével biztosította be, hogy a következő idényben is NB I-es női kosárlabda csapata lesz Újbudának.

A Zalaegerszeg 38 pontos vereséget szenvedett az ELTE-BEAC Újbuda vendégeként a női kosárlabda NB I alsóházi rájátszásában. Az újbudai csapat tulajdonképpen az első perctől az utolsóig dominálta találkozót, a félidei 20 pontos előny a végére közel 40 lett.

A vendégek 13-0 után szerezték meg ez első pontjaikat, azaz már szinte az első negyedben egyértelművé vált, melyik együttes kerül majd ki győztesen a kulcsfontosságú mérkőzés végén, a Gabányi László Sportcsarnokban.

A BEAC két magasembere, a magyar válogatott Mérész Beatrix (17 pont, 10 lepattanó), illetve az amerikai Janae Smith (12, 13) egyaránt dupla duplával zárt, de jól mutatja a hazaiak csapategységét, hogy végül az összes játékosuk szerzett pontot a találkozón.

A vége 83-45-ös siker, ami azt jelenti, hogy a zsinórban harmadik sikerét arató BEAC-nak és Újbudának jövőre biztosan lesz megint élvonalbeli kosárlabda-csapata!

Női kosárlabda NB I, rájátszás a 9-12. helyért:

ELTE BEAC Újbuda - ZTE NKK 83-45 (22-6, 16-12, 18-14, 27-13)

BEAC: Czank 4, Koch 9/9, Boros 4, Mérész 17, Smith 12

Cserék: Szabó D 7/3, Galántai 3, Zsámár 2, Juhász 7, Dusanic 11, Laufer 5, Dénes 2