Az újbudai Papp László-ösztöndíjas Zemen Dániel kétszer is Európa-bajnok lett

A 2023/2024-es tanév Papp László-ösztöndíjas kerületi sportolóinak július havi eredményei itthon és a nemzetközi színtéren.

A lengyelországi Poznanban rendezték meg a maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságot, amelyen a felnőttek mellett az U23-as és az ifjúsági versenyzők is megmérették magukat. A kontinensviadalon összesen huszonkét utánpótláskorú magyar versenyző indult el, a korábbi évek sikereiből kiindulva pedig ismét lehetett dobogós eredményekre számítani.

Közöttük volt Zemen Dániel is, aki aranyérmes lett a 3,4 km-es távon, 2 darab futással kombinálva.

A Papp László-ösztöndíjas újbudai sportoló aztán a rövidkörös Eb-arany után 22,6 km távon is (5 futás is van benne) Európa-bajnok lett.

Zemen tavaly páros 22,6 kilométeren nyert már ifjúsági Eb-t, most egyesben is összejött neki a győzelem. Szívből gratulálunk!