A hajrában szállt el a BEAC bravúrja

Fordulatos és nagy csatát hozó mérkőzésen kapott ki az ELTE BEAC-Újbuda a PINKK-Pécsi 424 ellen Kozármislenyben 73-66-ra.

Egy, az első fordulóban elmaradt mérkőzésen lépett pályára Kozásmislenyben a BEAC, amelyre komoly erőpróba várt a pécsi PINKK ellen.

Jól kezdett Balogh Judit csapata, 7-2-re és 19-14-re is vezettek az újbudai lányok, ám a pécsiek a sok vendég-faultnak és palánk alatti játékuknak is köszönhetően fordítani tudtak. Több kimaradt BEAC-büntető és ziccer után hatpontos előnyt harcoltak ki a félidőre a hazaiak (42-36).

A nagyszünet után fel tudtak zárkózni a vendégek, sőt, még előnybe is kerültek (48-47), a harmadik játékrész végén fej-fej mellett haladtak a csapatok (54-53-ra vezettek a pécsiek).

Két gyors triplával ötpontos fórra tett szert a negyedik negyed elején a BEAC, de a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, egy 7-0-s rohammal visszavette a vezetést a PINKK (61-59), majd 14-27-es faultarány mellett (György, Papp és Vincze is kipontozódott) végül 73-66-os vereséget szenvedett a Balogh-csapat. Amelynek legeredményesebb játékosa ezúttal a 17 pontig és három tripláig jutó Laklóth volt.

Balogh Judit (BEAC): - Kicsit úgy érzem magam, mint karácsonykor a kisgyermek, aki babát kért és könyvet kapott. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, remélem, a pizza finom, a hazaút pedig rövid lesz. (hunbasket.hu)