A BEAC bravúros sikerrel ütötte el a rájátszástól ellenfelét - videó

A női kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó, 22. fordulójában az ELTE-BEAC Újbuda 61-54-es győzelmet aratott a Cegléd vendégeként, ezzel eldőlt, hogy a hazaiak idén nem lesznek ott a legjobb nyolc között.

A BEAC 2-5 után fordított, nyolcpontos előnyt is fel tudott építeni a meccs elején. Innen jött vissza a playoff-szereplésért küzdő Cegléd 22-22-re, majd a félidőben 32-30-ra vezetett is a házigazda.

A harmadik negyed elején aztán Balogh Judit tanítványai magukhoz ragadták a kezdeményezést és a vezetést is, 40-43 volt az állás a záró etap előtt. A vége pedig a forduló legnagyobb meglepetése lett, a magabiztosan dobó BEAC 61-54-re győzött Cegléden.

Ezzel a hazaiak elbukták a rájátszást és a BEAC, a PINKK-Pécsi 424, illetve a ZTE mellett a négycsapatos alsóházi playoutban játszhatnak majd a jövő hétvégétől.

Balogh Judit (BEAC):Minden nő csodálatos, de a legcsodálatosabbak az én játékosaim, ez biztos. Akkor is szeretjük őket, ha nem nyernek, és akkor is ugyanúgy szeretjük őket, ha nyernek. Kezdődik a playout, mindenkinek sok sikert kívánok, és ahogy Balogh Judit nevű barátnőm mondta, aki nem én vagyok: hajrá kicsik! (beac.hu)

VBW Cekk Cegléd - ELTE-BEAC Újbuda 54-61 (11-18, 21-12, 8-13, 14-18)

BEAC: Szabó D. 11/3, Koch 17/9, Boros J. 10, Mérész 10, Smith 9

Cserék: Dusanics 1, Galántai 3/3, Juhász, Laufer, Zsámár