A BEAC 17 percen át szorongatta a listavezető Sopront

Két negyeden át tudta tartani a lépést a listavezető Sopronnal a BEAC a női kosárlabda NB I-ben, de végül érvényesült a papírforma a Gabányi László Sportcsarnokban.

10-10, 10-16, 21-21, 21-23 - hullámzó volt, de szorosan alakult az első negyed a Gabányiban, a BEAC jól megszervezett védekezéssel tartotta a lépést a listavezetővel. A második játékrész is hasonlóképp alakult, Balogh Judit csapata végig "lőtávolban", 3-5 pontos különbséggel követte esélyesebb ellenfelét, majd a soproniak egy 6-1-s rohammal hat ponttal tudtak ellépni a nagyszünetre.

A fordulás után viszont megrázta magát az Európa-szerte jegyzett címvédő, keményebb védekezésre váltottak a tíz ponttal is elhúzó vendégek, akik aztán még tovább növelték az előnyüket, ebben a negyedben mindössze hét pontot engedélyezve a hazaiaknak - itt el is dőlt a mérkőzés.

A hajrában a BEAC picit közelebb tudott lopózni a végül 100 pont alatt tartott Sopronhoz, meg is nyerte - minimális különbséggel - a negyedik negyedet, de főként az első 20 (vagy inkább 17) percben mutatott játékára alapozhat majd a bajnokság folytatásában.

ELTE BEAC Újbuda – Sopron Basket 66-95 (21-23, 21-25, 7-23, 17-14)

BEAC: Laklóth 10/6, Szabó D. 7/3, Schlott 17/3, Mérész 4, Fogg 5/3 Cs.: Galántai 7/3, Zsámár 6/3, Tóth F. 5/3, Juhász 5, Laufer, Vincze

Balogh Judit (BEAC): - A 17. percben gondolkodtuk azon, hogy lekapcsoljuk a villanyt, és akkor véget ér a mérkőzés, mert akkor még egál volt. Sajnos nem lehet lekapcsolni, mert aztán nem tudjuk visszakapcsolni – így elszálltak a győzelmi esélyeink. (beac.hu)