15 ponttal is vezetett a MAFC, de hátrányba került

Az Oroszlány hosszabbításban vette el a MAFC pályaelőnyét a férfi kosárlabda NB I B rájátszása Piros csoportjának elődöntőjében.

Nagyszerű mérkőzést vívott a két csapat a teltházas Gabányi László Sportcsarnokban, és a házigazda MAFC sokáig uralta a találkozót.

A 33. percig Washington (30/12 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 13 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és Katona (26/18 pont) vezérletével 15 pontos előnyt épített fel, de ekkor jött a fordulat.

Az OSE azonban vissza tudott innen is jönni, a 38. percben egyenlő volt az állás, sőt, három ponttal vezettek is a vendégek másodpercekkel a vége előtt. Nagy Krisztián remek triplával mentette hosszabbításra a meccset (83-83).

A ráadásban felváltva vezettek a csapatok, ám a csattanó az oroszlányiaké volt, az amerikai Abell az utolsó pillanatokban remekül büntetőzött, így az OSE először legyőzve a szezonban a MAFC-ot, elhozta a pályaelőnyt riválisától (95-96).

MAFC – OSE Lions 95-96 (25-21, 25-14, 15-21, 18-27, 12-13) – hosszabbítás után

A MAFC legjobb dobói: Washington 30/12, Katona B. 26/18, Garamvölgyi 10, Misek 10